Huvudsaklig CPV-kod 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av samverkans entreprenad, FAS 1 vilket är framtagande av handlingar för FAS 2 - genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen