Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stockholms län Projektörer El & Tele
Referensnummer: 3137/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektörer inom el & tele för Stockholms län
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71323100 Konstruktion av elnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen