Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommun samt kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster
Referensnummer: HS/2018:328
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för glasmästeritjänster. Upphandlande myndigheter är Huddinge Samhällsfastigheter AB och Huddinge kommun. Ramavtalet avser akuta åtgärder och avhjälpande underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen