341096-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Managementtjänster avseende public relations
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: UH-2019-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416100 Managementtjänster avseende public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande strategiskt och operativt kommunikationsstöd till Ellevios centrala kommunikationsenhet.
Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen