2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2 st kabinettdiskdesinfektorer och 1 st centraldoseringssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans, installation, driftsättning och validering av två kabinettdiskdesinfektorer samt ett centraldoseringssystem inom ramen för byggprojekt FORTH (Framtidens ortopedi i Hässleholm). Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden som utvärderas separat.
Intern identifierare: 2025-O001453
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 39330000 Desinfektionsutrustning, 39713100 Diskmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000