341187-2017 - ResultatSverige-Malmö: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad – Elinegård, Holmastycket 6.
Referensnummer: 17/170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktsarbetena omfattar färdigprojektering och utförande till en fullt funktionsduglig och driftsfärdig anläggning.
Objektet avser 87 stycken lägenheter fördelat på 2 huskroppar utan källare.
Bruttoarea (BTA) ca 8 420 m2.
Total boarea (BOA) ca 6 776 m2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen