341207-2016 - ResultatSverige-Grums: Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult plan, miljökonsekvens, geoteknik kulturmiljö, naturm.
Referensnummer: 16GKS0248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknisk konsult Samhällsbyggnad inom områden: planutredningar/planprogram, geoteknik/geohydrologi, miljöutredningar, kulturmiljöutredningar, naturmiljöutredningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Planutredningar/planprogram
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Geoteknik/geohydrologi
Del nr: 2
Miljöutredningar
Del nr: 3
Kulturmiljöutredningar
Del nr: 4
Naturmiljöutredning (ej fågelinventering)
Del nr: 5