341209-2016 - ResultatSverige-Ludvika: Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienuppföljning och skadedjurskontroll inom kök.
Referensnummer: GNU 2016/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hygien- och skadedjurskontroll/skadedjursbekämpning samt egenkontrollprogram och HACCP för Borlänge kommuns kök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen