Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal vägmärken
Referensnummer: UH-2021-80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser ramavtal gällande utbyte och nyinstallation av vägmärken, cykelvägvisning och andra trafikanordningar såsom bilspärrar, flyttbara trafiköar och pollare. Ramavtalet omfattar det kommunala väg- och gc-vägnätet. Kommunen har idag ca 28 000 vägmärken. Takvolym på ramavtalet är 2 100 000.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen