2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF- Serviceavtal för drift och underhåll av dörrautomatik för kollektivtrafikfastigheter
Beskrivning: Förvaltningen fastighet, stöd och service (FFSS, Västfastigheter) avser upphandla planerat underhåll, avhjälpande underhåll och reservdelar av dörrautomatik samt utbyte, efter konkurrensutsättning, av befintlig utrustning som blivit för dyr att reparera för kollektivtrafisfastigheter i Västra Götalandsregionen.
Intern identifierare: SFSS 2025-01900
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
Ytterligare klassificering (cpv): 44221200 Dörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000