341262-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkesvägledning – Konsulter inom studie- och yrkesvägledning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter inom studie- och yrkesvägledning
BeskrivningUpphandlingen avser anskaffning som ska tillgodose Linköping kommuns behov av kvalificerad studie- och yrkesvägledning genom att Leverantören möjliggör en flexibel förstärkning av Beställarens ordinarie personalstyrka. Målet med Avtalet är att garantera att alla elever inom kommunens skolor erhåller lagstadgad och högkvalitativ vägledning som stödjer deras framtida utbildnings- och yrkesval. Upphandlingen syftar till att teckna ett ramavtal med fast rangordning. Max två (2) leverantörer kommer att antas, under förutsättning att de uppfyller samtliga ställda krav och har offererat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på utvärderingsgrunden lägsta pris.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79634000 Yrkesvägledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128005:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning