341318-2022 - ResultatSverige-Örebro: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsröjningar i skyddade områden i Örebro län
Referensnummer: 2201-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Beställaren") inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal på återkommande behov av naturvårdsröjningar i skyddade områden i Örebro län.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Kravspecifikation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111220 Röjning av ris och buskar, 77211300 Trädröjning, 77300000 Trädgårdstjänster, 77312000 Ogräsröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen