Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillgänglig och användbar informations- och kommunikationsteknik (IKT)
Referensnummer: 22-1406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
PTS genomför en upphandling i syfte att teckna ramavtal med kvalificerade leverantörer som ska kunna genomföra uppdrag avseende tillgänglig och användbar informations- och kommunikationsteknik (IKT).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 64200000 Telekommunikationstjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 72400000 Internettjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen