341335-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Inköp av avfallskärl
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av avfallskärl
Beskrivning- Leverans av fyrfackskärl med tillbehör - Montering, lagring och distribution av fyrfackskärl till hushåll samt återtag och lagring av begagnade kärl - Demontering och återvinning av begagnade kärl Behovet är att köpa in uppskattningsvis 6000 kärl som finns beskrivna i underlaget. Specificerat antal kommer att förmedlas vid beställning av kärl. En uppskattning finns per kärltyp i detta underlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100509:Lot:1