341376-2022 - ResultatSverige-Luleå: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för Grävmaskinstjänster
Referensnummer: 114-2576-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen har ett återkommande behov av grävmaskinstjänster och etablerar därför ett dynamiskt inköpssystem som bas för framtida avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen