341377-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sponsorförsäljning
Referensnummer: 202183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT) inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbudsansökan i upphandling av Sponsorförsäljning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79342200 Säljfrämjande åtgärder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen