2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsansökan - Komplex ombyggnation, Utförandeentreprenad i Samverkan, Stockholm
Beskrivning: Akademiska Hus ska för kunds räkning anpassa lokaler för forskningsändamål. Anpassningarna innehåller bland annat avancerade betongkonstruktioner under grundvattennivå inom befintlig byggnadsvolym.
Intern identifierare: 24/258
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000