Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronisk 2-delad brits.
Referensnummer: 17/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av Elektronisk 2-delad brits till Landstinget i Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall.
Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192150 Behandlingsbritsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen