34147-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Godshantering, lagring och tillhörande tjänster – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningBeställaren avser att upphandla flyttjänster som består i huvudsak av kontorsflyttar, av hela eller delar av verksamheten, bohagsflytt och magasinering. Tjänsten omfattar flyttuppdrag av varierande storlek med både god framförhållning samt uppdrag av mer brådskande karaktär. Leverantörer ska stå för planering och samordning för att kunna utföra beställarens verkliga behov.
Intern identifierare2023-120
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000