2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätt- och textilservice
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för tvätt- och textilservice som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt.
Intern identifierare: A636.513/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18300000 Klädesplagg, 39500000 Textilvaror, 50830000 Lagning av kläder och textilier, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring, 98312100 Textilimpregnering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandling av tvätt- och textilservice.
Intern identifierare: Tvätt- och textilservice
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 12 månader