2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkesutbildning distans
Beskrivning: Upphandlingen består i huvudsak av yrkespaketen till undersköterska inom vård- och omsorg samt barnskötare och elevassistent inom barn- och fritid. Samtliga ämnen inom vård och omsorg samt barn och fritidsprogrammet ska erbjudas. Upphandlingen avser endast distansstudier. Upphandlingen gäller både reguljär utbildning i utbildningsförvaltningens regi och uppdragsutbildning för vård-och omsorgsförvaltningen.
Intern identifierare: UAN2025/298
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster