341617-2026 - Resultat
Sverige – Madrasser – Madrasser för vårdsängar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMadrasser för vårdsängar
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal av madrasser för vårdsängar till äldreboende och hemsjukvård.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39143112 Madrasser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123866:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
Optioner
Beskrivning av alternativen2 år 1+1