Upphandlingen omfattar förvaltning, support och viss utveckling av HFAB:s webbplats www.hfab.se. Webbplatsen administreras i Episerver CMS.
Under det senaste året så har HFAB köpt liknande tjänster (främst utvecklingsarbeten) för ca 950 000 SEK.
Upphandlingen kommer att resultera i ett avtal med en (1) leverantör.
Avtalet omfattar perioden 1.11.2019 - 31.10.2020. HFAB äger rätt men är inte skyldig att förlänga avtalet på oförändrade villkor med maximalt 36 månader fördelat på en eller flera omgångar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72250000 System- och stödtjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning