341666-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Högre utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildningstjänst avseende akademiska kurser i Spanska, förlagd till Spanien, 30 högskolepoäng
Referensnummer: 2018/397-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80300000 Högre utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utbildningstjänst avseende akademiska kurser i Spanska, förlagd till Spanien, 30 högskolepoäng.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av utbildningstjänst avseende akademiska kurser i Spanska, förlagd tillSpanien, 30 högskolepoäng.