Ramavtal för successiva avrop av landskapsarkitekter för allmän platsmark. Uppdrag avser i huvudsak planering av ny- och ombyggnation av Beställarens allmänna platsmark, t.ex. parker, torg, rekreationsvägar och naturområden.