Officiellt namn: Halmstads kommun Postadress: Box 153 Ort: Halmstad Postnummer: SE-301 05 Land: Sverige Att: Richard Jonsson E-post:richard.jonsson@halmstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Beläggningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser alla typer av beläggningsarbeten inom hela Halmstad kommun, såväl nyläggning som underhållsbeläggning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233142 Vägreparationer, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233251 Nybeläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 80 000 000 SEK
exkl. moms