341675-2022 - ÄndringSverige-Linköping: Analystjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätning av avloppsvatten
Referensnummer: UC-2021-131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser upphandla en partner för analystjänster av avloppsvatten.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att Region Östergötland eftersträvar ett partnerskap och att det som upphandlas är en unik tjänst.