341676-2017 - ÄndringSverige-Umeå: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial.
Referensnummer: FS 2.1.2-806-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leveranser av kontorsmaterial till Umeå universitet och Mittuniversitetet verksamheter.
För att tillgodose universitetens behov av att smidigt, snabbt och enkel tillgång till kontorsmaterial i verksamheterna. Behovet av volymer och produkter är varierande utifrån beställarnas efterfrågan och behov. Inga volymer garanteras dock.
Frågor kan ställas under den angivna perioden och kommer besvaras under v. 27, 30 samt 33.