Beskrivning av upphandlingen
Art:
Snöröjning- halkbekämpning
Omfattning:
Snöröjning och halkbekämpning gator, GC-vägar, skolor, förskolor och tekniska anläggningar inom Värnamo kommun.
Objekten uppdelade på 11 delområden och anbud lämnas på respektive delområde.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör per delområde enligt nedan.
Mängd:
2. Lanna 130 000 SEK
5. Kärda 100 000 SEK