341742-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Möbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till Stadshuset, Luleå
Referensnummer: KLF 2021/872
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande möbler till Stadshuset i Luleå. Möbler kommer att köpas in periodvis under 3-4 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen