34178-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elmateriel – 2023-Elmateriel Bodens Energi Nät AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2023-Elmateriel Bodens Energi Nät AB
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal gällande komplett sortiment av el-materiel och verktyg. Uppdraget innebär löpande leverans av elmateriel och verktyg. Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för succesiva avrop av det samlade behovet under avtalstiden. Vid större projekt eller uppdrag som överstiger 500 000 kr förbehåller sig Beställaren rätten att upphandla detta separat genom offentlig upphandling.
Intern identifierareKS 2023-1038
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31681410 Elmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare2023-Elmateriel Bodens Energi Nät AB