3418-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Utbildningsadministration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsstöd för utbildningsadministration (LMS)
Referensnummer: 1700-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75121000 Utbildningsadministration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser implementering och leverans av verksamhetsstöd för utbildningsadministration (LMS) i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75121000 Utbildningsadministration, 48931000 Programvara för utbildning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen