Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återlämningsmaskin med sorteringsverk (sorteringsautomat) till Kulturhuset Multeum
Referensnummer: KN/2019:78-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39155100 Biblioteksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende en återlämningsmaskin med sorteringsverk (sorteringsautomat) till huvudbiblioteket i Kulturhuset Multeum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30132000 Sorteringsutrustning, 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs kommun bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende en återlämningsmaskin med sorteringsverk (sorteringsautomat) till vårt huvudbibliotek i Kulturhuset Multeum.