341974-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer och torkskåp för flexibla endoskop till NKS.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Diskdesinfektorer och torkskåp för flexibel endoskopi till Nya Karolinska Solna.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.