341978-2016 - ResultatSverige-Östersund: Skyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utomhus- och inomhusskyltar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal gällande utomhus- och inomhusskyltar, inklusive fönsterfoliering och anslagstavlor, till Arbetsförmedlingens samtliga kontor i Sverige.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34928472 Skyltar, 34928471 Skyltmaterial, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 44423460 Adresskyltar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 3 000 000 SEK
exkl. moms