341984-2016 - ResultatSverige-Halmstad: Skyddsskor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder – skyddsskor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar skyddsskor till kommunens personal inom olika förvaltningar och bolag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18830000 Skyddsskor, 18800000 Skodon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 1 200 000 SEK
exkl. moms