342009-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Personalförmedling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av Sjuksköterskor
Referensnummer: 2018-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inhyrning av sjuksköterskor för äldrevården i kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara.
Sista anbudsdag
Anbudet skall vara Köparen tillhanda senast:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen