342014-2020 - ResultatSverige-Örebro: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Storköksutrustning
Referensnummer: 19RS6787
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av storköksutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711360 Ugnar, 39711420 Spishällar, 39713100 Diskmaskiner, 42513000 Kyl- och frysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal för att täcka Regionens löpande behov av storköksutrustning inom följande produktkategorier:
* Stekbord.
* Kokgryta.
* Spis.
* Kombiugn.
* Kyl- och frysskåp.
* Diskmaskin.
* Övrigt sortiment.