342034-2017 - ResultatSverige-Piteå: Restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll Storköksutrustning 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39315000 Restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av service och underhåll av storköksutrustning.
Upphandlingen omfattar även köp av material i form av reservdelar och tillbehör samt och nya maskiner/utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Service och underhåll Storköksutrustning 2017
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39315000 Restaurangutrustning, 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen