342111-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter - Utredning och projektering - Fysisk planering, arkitektur och gestaltning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Utredning och projektering - Fysisk planering, arkitektur och gestaltning
Beskrivning: Upphandlingen avser två anbudsområden, där separata avtal tecknas. 1. Utredning och projektering 2. Fysisk planering, arkitektur och gestaltning
Intern identifierare: KS/2024/0438/059
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter
Beskrivning: Ramavtalsupphandling av Tekniska konsulttjänster inom följande anbudsområden: Anbudsområde 1. Utredning och projektering Anbudsområde 2. Fysisk planering, arkitektur och gestaltning
Intern identifierare: 7
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Utredning och projektering
Beskrivning: Tekniska konsulttjänster inom: Utredning och projektering
Intern identifierare: 04380592024
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Fysisk planering och gestaltning
Beskrivning: Tekniska konsulttjänster inom: Fysisk planering och gestaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård