342119-2021 - ResultatSverige-Sunne: Larmsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsteknik - larm och tillsyn
Referensnummer: UPH/2021:8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne och Torsby kommun inbjuder till anbudsgivning gällande trygghetsteknik, larm och tillsyn inom ordinärt- och särskilt boend.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ordinärt boende
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar samtliga larm till omsorgen inom Sunne kommun och Torsby kommun.
Särskilt boende
Del nr: 2
Option
Del nr: 3