342120-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Formgjutning och leverans av individuellt utformat sittstöd (HMC)
Referensnummer: RJL 2021/544
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser upphandling utav formgjutning och leverans av individuellt utformat sittstöd, så som individuellt formad sittenhet i hårdplast-sittskal, sittenhet för dusch och toalett-hygiensits och individuellt formad sittenhet i mjukskum-mjuksits.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39111000 Säten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen