342124-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för schemaläggning – Automatiserad schemaläggning och resurshantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAutomatiserad schemaläggning och resurshantering
BeskrivningRegion Jämtland Härjedalen för avsikt att upphandla ett nytt schemasystem i syfte att få bättre resurshantering och schemaläggning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48332000 Programvara för schemaläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128716:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet