Med option för den upphandlande myndigheten om förlängning med 1 + 1 år.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets- och skyddsskor, grova och mjuka
Del nr: Produktområde 4
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18800000 Skodon, 18810000 Skodon förutom sport- och skyddsskor, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för inköp av yrkeskläder och skor till kommunernas/förbundens olika