Upphandlingen omfattar ramavtal gällande komplett sortiment av byggvaror/byggmaterial till Bodens kommun, då främst för verksamheterna Bygg- och anläggningsprogrammet på Björknäs gymnasieskola
Uppdraget innebär löpande leverans av byggmaterial och direkta köp i anbudsgivarens butik/hämtlager.
Bodens Kommun kommer att teckna ramavtal med samtliga leverantörer som uppfyller kraven.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen