See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala klienter, kringutrustning och tillhörande tjänster, ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av digitala klienter, kringutrustning och tillhörande tjänster för Norrtälje kommun. Upphandlingsföremålet omfattar bland annat datorer, surfplattor, mobiltelefoner, skrämar, kringutrustning samt andra produktnära tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125625:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner, 30232000 Kringutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på tjänst: Arbete i beställarens konfigurationscenter enligt tjänstebeskrivning.