3422-2018 - ResultatSverige-Torsby: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättservice inom vård och omsorg Torsby kommun
Referensnummer: KST 2016/517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tvätt av personalkläder inom vård och omsorg samt övrig tvätt för kommunens särskilda boenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311000 Tvättinsamling, 98312000 Textilrengöring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen