2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidstransporter för skol- och fritidsförvaltningen
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Måltidsservices måltidstransporter från tillagningskök till mottagningskök på förskolor och skolor inom skol- och fritidsförvaltningen i Helsingborg enligt bifogad transportlista. Detta innefattar transport av färdiglagad mat (både värmd och kyld), livsmedel samt returtransporter av transportkolli tillbaka till levererande tillagningskök. Vid enstaka tillfällen kan det även förekomma transport av annat gods utan extra kostnad.
Intern identifierare: BUN 923/2025
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: LOU 19 kap
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Måltidstransporter för skol- och fritidsförvaltningen