342229-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetskläder Färjerederiet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder Färjerederiet
Beskrivning: Arbetskläder till Färjerederiet. Sortimentet inkluderar skjortor, pikéer, t-shirts, overaller, pullovers, byxor, shorts, kepsar och mössor.
Intern identifierare: KOM-417171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18114000 Heltäckande överdragskläder, 18130000 Specialarbetskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arbetskläder Färjerederiet