2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frukt-och mjölkleveranser till IVO:s samtliga kontor
Beskrivning: Inspektionen för vård och omsorg bjuder härmed in att lämna anbud på denna upphandling avseende leveranser av ekologiska frukter och ekologisk mjölk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103590:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15511000 Mjölk, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 03333000 Färsk komjölk, 15510000 Mjölk och grädde